Skip to main content
Programy pro samoplátce

Udělejte si jasno s alergií

Alergie je nejběžnější chronickou nemocí v Evropě. (Evropská akademie pro alergii, astma a klinickou imunologii).
V industrializovaném světě roste výskyt alergických chorob již více než 50 let. (Americká akademie pro alergii, astma a imunologii).

Projevy alergických onemocnění jsou velmi různorodé:

  • Alergická (vodnatá) rýma – sezónní nebo chronická – s intenzivním kýcháním
  • Pálení a svědění očí a sliznic – v uších, ústech, nose
  • Alergické astma
  • Poruchy zažívacího traktu – nadýmání, břišní dyskomfort, průjmy
  • Kožní projevy – kopřivka, ekzém, otok
  • Nespecifické projevy – zvýšená únava, bolesti hlavy, atd.

Co se děje při alergickém onemocnění:

Při kontaktu s běžně se vyskytující látkou (alergenem) začne imunitní systém vytvářet určitý typ protilátek (tzv. IgE protilátky) – přítomnost tohoto typu protilátek v krvi se označuje jako senzibilizace, česky přecitlivělost. Při opakovaném kontaktu s vyvolávajícím alergenem pak u senzibilizovaného jedince dojde k uvolnění tzv. alergických mediátorů, především histaminu, jejichž působení na okolní tkáně je pak bezprostřední příčinou výše uvedených alergických projevů.
Metoda ALEX - nová možnost laboratorního vyšetření vysoce moderním a komplexním testem na principu čipové technologie:
Nabízíme vám stanovení vašeho senzibilizačního profilu – tedy zjištění přítomnosti IgE protilátek proti více než 150 různým alergenům (pylům, srsti zvířat, roztočům, potravinám, hmyzím jedům), které byly vyhodnoceny jako nejčastější zdroje senzibilizace v evropské populaci.
Senzibilizace ještě nutně nemusí znamenat alergii – i když vysoká hladina protilátek ji činí vysoce pravděpodobnou. Proto je nutné konzultovat výsledky tohoto vyšetření s odborníkem – ideálně alergologem, který jediný může učinit rozhodnutí o konečné diagnóze.

Chci toto vyšetření podstoupit

K provedení testu je potřeba vyplnit žádanku na vyšetření na druhé straně tohoto letáku a podstoupit odběr malého množství krve v některé z našich odběrových místností (viz žádanka ALEX - 001).

Cena vyšetření je 5800 Kč – zaplatíte přímo v odběrové místnosti (platba kartou je bohužel možná jen v některých z nich). Po provedení testu obdržíte podrobnou výsledkovou zprávu (elektronicky nebo poštou), která vašemu lékaři poskytne přehlednou a vyčerpávající informaci o IgE protilátkách ve vaší krvi. Spolu s informacemi od vás bude Alex pro vašeho lékaře vyborným průvodcem a pomocníkem pro stanovení konečné doagnózy.