Skip to main content

MOVEMBER

Listopadová kampaň Movember má za cíl zvýšit povědomí mužů o rakovině prostaty a rakovině varlat. Nicméně nezapomínáme ani na ženy, pro které máme vyšetření, která pomáhají odhadnout riziko karcinomu vaječníků.

Naše laboratoře ve spolupráci se společností Roche nabízí v tomto měsíci zvýhodněná vyšetření, která můžou pomoci odhalit tato onemocnění.
PRO MUŽE (PSA)
Karcinom prostaty je závažným onemocněním, které postihuje velké množství od čtyřicátníků až po seniory. Výrazně tak ovlivňuje kvalitu nebo i délku jejich života. Je nejčastějším nádorovým onemocněním mužů.

Prevence karcinomu prostaty – stanovení PSA (ukazatel aktivity prostaty, tzv. prostatický specifický antigen) ze vzorku krve. V případě pozitivity kontaktujte svého praktického lékaře nebo urologa.
Akční cena 100,- Kč
PRO ŽENY (CA 125, HE4)
Nádory vaječníků představují asi 15 % všech zhoubných nádorů u žen. Úmrtnost na toto onemocnění je nejvyšší mezi gynekologickými nádory. Je to způsobeno tím, že přibližně 70 % těchto nádorů je diagnostikováno až v pokročilých stadiích.

Prevence karcinomu vaječníků – stanovení ROMA score (Risk of Ovarian Malignancy Algorithm) ze vzorku krve. V případě pozitivity kontaktujte svého gynekologa.
Akční cena 250,- Kč
Zvýhodněná vyšetření si vyžádejte u odběrové sestry
v níže uvedených odběrový místnostech.