Valašské Klobouky - plánovaná technická omezení provozu laboratoře spojená se změnou biochemického analyzátoru (2 - 4. 5. 2022)

Vážená paní doktorko, vážený pane doktore,

na začátku prvního květnového týdne budeme v laboratoři ve Valašských Kloboukách měnit biochemický analyzátor. Stávající analyzátor Architect C 4000 nahradí nový analyzátor Integra 400+. V době výměny bude, bohužel, časová dostupnost biochemických paramaterů měřených ze séra prodloužena – tyto vzorky budeme odvážet na stanovení do Zlína. Harmonogram výměny je následující:

V pondělí 2. 5. bude v dopoledních hodinách ještě v provozu analyzátor Architect C 4000, u vzorků dodaných do laboratoře do 10:00 hodin vydáme výsledky ještě tentýž den. Do tohoto času jsme schopni zpracovat vzorky v režimu statim.

V úterý 3. 5. bude probíhat instalace analyzátoru Integra 400+. Všechny vzorky s požadavky na stanovení biochemických parametrů ze séra budeme odvážet do Zlína, výsledky vzorků dodaných do laboratoře do 12:00 hodin vydáme ještě týž den. V tento den nejsme, bohužel, schopni zpracovat vzorky v režimu statim.

Ve středu 4. 5. by měl provoz již probíhat obvyklým způsobem.

Všechny vzorky budou náležitě zpracovány a zabezpečeny dle platných podmínek pro preanalytickou fázi. Tyto změny se netýkají vzorků na krevní obraz, koagulace a stanovení moči.

Za vzniklé potíže se omlouváme a věříme, že nový analyzátor zajistí spolehlivější a přesnější výsledky pro Vaše pacienty.

Děkuji za pochopení,

Mgr. Jana Janatová, ředitel pro laboratorní obory
  • Vytvořeno dne .